Skip to main content

Soneran huono palvelu

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 15 katselukertaa

Minulla on laajakaista ollut poikki jo 11.12.10 lähtien ja siitä on vikailmoitus tehty. 14 paivä tuli viesti että vika on muka korjattu, ei toiminut sekunttiakaan.
Tein uuden vika ilmoituksen ja siihen ole tullut mitää vastausta ja netti on edelleen poikki.

Tälläista käytännön kokemusta Soneran palvelusta

3 kommenttia

  • December 17, 2010
Pahoittelut, ettei liittymä korjaantunut ensimmäisen vikailmoituksen jälkeen tehdyillä toimenpiteillä. Uusi vikailmoitus on nyt käsittelyssä ja saat ilmoituksen, kun se on valmistunut.

  • December 17, 2010
Suski kirjoitti:
Pahoittelut, ettei liittymä korjaantunut ensimmäisen vikailmoituksen jälkeen tehdyillä toimenpiteillä. Uusi vikailmoitus on nyt käsittelyssä ja saat ilmoituksen, kun se on valmistunut.


Tämä on Neljäs vikailmoitus samasta viasta.

  • December 20, 2010
Laajakaistaliittymäsi ongelmat liittyvät alueen lankapuhelinverkon kaapelivikaan. Vikaa on jo aikaisemmin korjattu, mutta lopputulos liittymäsi kohdalla ei mitä ilmeisemmin ollut mitä piti. Liittymäsi viimeisin vikailmoitus on edelleen käsittelyssä eli työ on vielä kesken.

Katko laajakaistaliittymän toiminnassa on pitkä. Voit pyytää hyvitystä liittymän laskutukseen Asiakaspalvelun kautta kun laajakaistayhteys on saatu toimimaan ja tiedät miten pitkä katkos liittymän toiminnassa oli.