Skip to main content

Tarjouspaketti ja tekstiviestien lisääminen siihen

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 0 katselukertaa

Jos tilaan peruspaketin, siinä on tekstiviestejä vain 150. Ja sekun ei riitä. Muut ominaisuudet ovat ihan ok (ehkä puhetta liikaa, en tiedä uusista olosuhteista) Joten, voiko paketin sivuun liittää suurempaa tekstaripakettia? (Tai ehkä jopa vain suurentamaan...)

3 kommenttia

  • July 10, 2012
Hei Maija23ai!

Valitettavasti tarjouspaketin tekstaripakettia ei voi suurentaa menettämättä tarjoushintaa. Nettipakettia voi jälkikäteen suurentaa. Hinnan lisäys on tällöin uuden nettipaketin ja vanhan nettipaketin hinnan erotus. Mikäli tarvitset reilusti tekstiviestejä, suosittelen sinulle Iso+ -pakettia, johon sisältyy 500 tekstiviestiä.

Vai onko sinulla muutama tietty henkilö, joille tekstailet paljon? Tässä tapauksessa suosittelen mainiota Kamu-palveluamme, jolla voit soitella ja tekstailla rajattomasti kavereillesi 1€/kk/Kamu. Perheenjäsenten väliset tekstarithan sisältyvät taas Perhe -palveluun.

Halutessasi voit myös räätälöidä itse liittymäsi paketit esimerkiksi Omilla Sivuilla. Pakettien hinnastot löytyvät täältä.

Toivottavasti löydät näillä vinkeillä itsellesi sopivan ratkaisun! Tarvittaessa Asiakaspalvelumme auttaa mielellään.

Asiakaspalvelu palvelee sinua osoitteessa http://www.sonera.fi/asiakastuki/. Osoitteesta löydät Useimmin kysytyt kysymykset, Keskustele ja kysy –palstan ja Ohjeet ja vinkit.

Psst! Löydät meidät myös Facebookista http://www.facebook.com/sonera sekä Twitteristä http://www.twitter.com/sonera_palvelu.

  • July 10, 2012
Ai niin, voiko tuollaista pakettia lainkaan laittaa liittymälle, joka jo on perheliittymässä?

  • July 10, 2012
Perhe-palvelun käyttö ei estä Pikku+ -, Perus+ - tai Iso+ -pakettien kytkemistä. Eli voit hyvin ottaa tarjouspaketin liittymälle, jolla on Perhe -palvelu käytössä.