Skip to main content

Tv pimeänä

  • December 11, 2014
  • 4 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Meillä on Soneran koti-TV. Juuri nyt ongelmana on ettei sieltä näy mitään. Vain valoisa ruutu. Onkohan ongelma laajemmalla kuin minulla?

4 kommenttia

  • October 18, 2011
Mikä tilanne on tällä hetkellä?
KotiTV-palveluissa on tehty tänään huoltotöitä, joiden vuoksi osa maksu tv-kanavista ei toimi normaalisti. Asiasta on julkaistu myös häiriötiedote sivustollamme. Huoltotyöt ovat kuitenkin alkaneet vasta jättämäsi viestin jälkeen. Kokeilisitko KotiTV:n toimivuutta uudelleen ja otathan tarvittaessa yhteyttä vikapalveluumme p.020 690101 (ma-pe 8-20, la 9-16.30).

  • October 18, 2011
Aloituspostaus on päiviä vanha, mutta vastataan aloittajalle että maksukanavat olivat poikki klo 18.03-18.50 14.10, eikä syytä mainittu missään. Tämä tällä hetkellä oleva vika lienee samaa sarjaa.

  • October 18, 2011
Useita kanavia puuttuu. Kaksi tuntia aikaa ennen illan kiekkopelejä. Siihen asti ei mitään stressiä asiasta, mutta mikäli puoli seitsemään mennessä ei Urho Total ole pystyssä niin sitten palaa totaalisesti käpy.

Ja Koti TV siis on kyseessä.

  • October 19, 2011
koohoo: Ovatko kanavat alkaneet näkyä jo, vai vieläkö ongelma on ajankohtainen? Mikäli kanavia ei vieläkään näy, kannattaa digiboksi resetoida (ellet ole tehnyt tätä jo). Huoltotöiden jälkeen osa kanavista oli tosiaan näkymättä, mutta vian pitäisi olla nyt korjattu.