Skip to main content

Videontoistovirhe

  • December 11, 2014
  • 4 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Omien tallennusten katsominen ei onnistu; kaikkien tallenteiden kohdalla ilmoittaa "Videontoistovirhe, käynnistämässäsi ohjelmassa on ongelma. Yritä käynnistää ohjelma uudelleen" ja sen jälkeen "Huomio! Yritit valita kanavan jota ei ole kanavalistalla". Olen yrittänyt digiboxin uudelleenkäynnistystä jo useamman kerran, mutta ongelma ei häviä. Mitä on tehtävissä? Jos joudun tekemään digiboxin resetoinnin niin hävittääkö se kaikki tallenteet vai säilyvätkö ne verkossa? Apua!

4 kommenttia

  • November 7, 2012
Hei keskustelu-3

Digiboksin resetointi ei hävitä tallennuksia. Resetoi ensimmäisenä Thomsonin modeemi. Reset-nappi löytyy modeemin oikealta sivulta. Paina reset nappia niin pitkään pohjassa, että Power-valo syttyy oranssiksi.

Tee tämän jälkeen digiboksille ohjelmiston poisto ja tehdasasetusten palautus (resetointi). Ohjeet löydät täältä: http://www5.sonera.fi/ohjeet/Sonera_Kot ... atilanteet

Toivottavasti tallennukset lähtevät toimimaan näillä ohjeilla.

  • November 7, 2012
Kiitos ohjeista, mutta valitettavasti nämä toimet eivät auttaneet asiaan. Tein resetoinnin kahteen kertaan, mutta ei ollut apua. Samat virheilmoitukset kuin ennen resetointia. Mitä seuraavaksi?

  • November 8, 2012
Uusi thompson tuli laitettua 5.11.2012
Se pelittää mutta tallennuksia en saa näkymään.
Tarvittavat toimenpiteet on tehty niin moneen kertaan ,että tämä saa nyt passata.
Samaa hokee koko ajan videontoistovirhe.
En soittele enää Soneralle asiasta koska se on niin kallista.
Puhepaketteja tarjotaan mutta ei niitä voi reklamaatiossa käyttää
Laitan sisäantennin ja tallentavan digiboxin niin rupee pelittämään

  • November 8, 2012
Hei keskustelu-3 ja wertti

Harmi, että reseteistä ei ollut apua. Tehkää asiasta vikailmoitus. Vikailmoituksen voi jättää soittamalla Vikapalveluumme 0206 90101, ma-pe 8-20, la 9-16:30 tai tekemällä asiasta palvelupyynnön, niin me otamme yhteyttä sinuun.

Vikailmoituksen kautta ongelma saadaan korjattua.