Skip to main content

Videovuokraamo, traileri?

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 5 katselukertaa

Nyt muistan jupista kun pisti harmittamaan että yritin katsella eräästä elokuvasta traileria niin se onneton tilasi sen minulle. Siitä elokuvasta ei siis ollutkaan traileria ollenkaan. Eikös ohjelman pitäisi kysyä että haluatko vuokrata tämän tai jotain. Ainakin ennen olen ihan huoletta saanut katsella trailerit ennen vuokraamista.

3 kommenttia

  • April 23, 2012
Hei Niniro,
Videovuokraamossa kuvaruudun alareunasta pääsee traileria katsomaan vihreällä painikkeella. Jos kesken trailerin haluaa tehdä elokuvavuokrauksen, kertoo vuokraamo sen onnistuvan ok-painikkeella. Tämän jälkeen tulee pin-kysely, ellei käyttäjä ole poistanut kyselyä asetuksista. Jos kysely on poistettu, tapahtuu vuokraus suoraan tuolla ok-painikkeella.

  • April 24, 2012
Ei se kyllä minun mielestä niin menny, vaan niin, että se kysyi ensin pin-koodin, ja vasta sitten antoi listan elokuvista.

  • April 26, 2012
Hei Niniro ja pahoittelut vastauksen viipymisestä.

Xotix-vuokraamoon pääsee ainoastaan syöttämällä PIN-koodin. Muihin vuokraamoihin ei PIN-kyselyä ole. Myös trailerit, mikäli se on elokuvaan saatavilla on vapaasti katsottavissa ennen PIN-kyselyä. Xotix-vuokraamossa ei ole elokuvista saatavilla trailereita.

Muissa tapauksissa trailereiden katsominen ja leffan vuokraus onnistuu, kuten Mia ohjeistikin jo edellisessä viestissä.