Kolmisen vuotta sitten minulla oli nokian N73 kännykkä, sekä soneran liittymä ja oudot ongelmat alkoivat. Puhelin toimi normaalisti soittaessani, mutta sitten itsekseen se meni tilaan, jossa se ei hälyttänyt saapuvista puheluista, eivätkä viestit tulleet perille. Kun joku soitti numerooni, niin se hälytti kyllä soittajan puhelimessa normaalisti, mutta omassa puhelimessani ei tapahtunut mitään. Tästä johtuen en voinut koskaan tietää, milloin puhelimeni oli mennyt sellaiseen tilaan, ettei se toiminut normaalisti. Puhelin palautui normaaliksi kun sen sammutti ja avasi uudelleen, jonka jälkeen se toimi taas kunnolla muutamasta minuutista muutamaan päivään, mutta ei voinut mistään tietää, milloin se oli mennyt toimimattomaksi.
Hermo alkoi mennä, vaihdoin uuden puhelimen (Samsung) ja ajattelin että nyt toimii. Mitä vielä, sama juttu, aivan sama ongelma jatkui taasen. Hermo alkoi mennä, vaihdoin saunalahden liittymän ja sain uuden sim kortin ja ajattelin että nyt pelittää. Mitä vielä, sama juttu, aivan sama ongelma jatkui taasen.
Hermo alkoi mennä, kun ei ollut kuuluvuuttakaan saunalahden liittymässä, joskaan ei kukaan enää juurikaan minulle soittele, kun en kuulemma koskaan vastaa puheluihin.
Vaihdoin takaisin soneran liittymän ja puhelimeni on nyt niin hiljaa, niin hiljaa, ei tarvitse vastailla, kun enää KUKAAN ei soittele minulle, kun en kuulemme VASTAA puheluihin. Koska minulla on yritys ja monet asiat hoituvat viestien välityksellä, ilmoitukset ym. jutut, niin voi vaan kuvitella kuinka JYRSII!!
Siis missä vika ja kuinka se korjataan?????
Vika liittymässä jo kolme vuotta, nyt "kuppi" kaatumassa!
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.