Skip to main content

virustorjunta

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 53 katselukertaa

Nettiyhteyteni ei ole toiminut kunnolla sen jälkeen kun uusi F-Securen virustorjunta päivitettiiin
Soneran toimesta. Yhteys pätkii, nykii ja hidastelee eikä avaa kaikkia sivuja, esim Google Chromella en pääse enää niille sivuille mille ennen pääsin tosi nopeasti ja helposti. Firefox myös hidastelee ja nykii. Näitä selaimia olen käyttänyt tähän asti ja toiminut tosi hyvin.

1 kommentti

  • February 14, 2013
Hei Eskimo33

Tarkastelin liittymääsi ja se näyttää toimivan normaalisti. Minkäälaista pätkimistä ei ole havaittavissa. Ongelma jää todennäköisesti tietokoneelle niin kuin itsekkin epäilit.

Oletko kokeillut laittaa DeepGuardin yhteensopivuustilaa päälle? Tämä tapahtuu Sonera Tietoturva -> Asetukset -> DeepGuard -> täppä Käytä yhteensopivuustilaa. Voit kokeilla myös pudottaa DeepGuardin kokonaan pois. Onko lapsilukkoon määritelty jotain selauksen suojauksia?

Selaimien päivitykset kannattaa myös tarkistaa.