Skip to main content

Yhteys heikko toista päivää

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 0 katselukertaa

Hei,


Tosiaan on nyt toista päivää soneran SpeedTestillä latausnopeus max 6mb ja viive 75-90.

Peleissä näyttää pingin olevan n. 130-150 kokoajan.

Ois kiva jos toimis niinkuin pitäs.. Varsinkaan kun ei mitään ole säädelly.

Tosiaan, aiemmin on tullu lukemia 15-16mb lataukseen, joten.. Eilen ja tänään ollut ongelma. Yksi kone liitettynä enkä mitään ole säätänyt.

Lisäys:Nyt on heti tämän kirjoitettua viive 30 luokkaa, mutta tuo Lataus on edelleen 6mb, noh. Ota nyt selvän..

Lisäys: Joinakin päivinä tosiaan illasaikaan, nukkumaan mentäessä on hamuannut katsoa Simpsoneita nauhalta niin on valitellut yhteysvirhettä, koodia en muista.. Mutta avaat Tallennukset niin ei tule mitään ja hetkenpäästä Yhteysvirhe ja vikakoodi: vinkit tuohonkin olisi mukavat´..


Tulipas sekava teksti, mutta tuossa nuo mitkä tuossa värkissä häiritsee.

1 kommentti

  • September 17, 2013
Hei Ossi1,

Olitko kokeillut jo resetoida Thomsonia? Jos olit tämänkin kokeillut ja ongelmaa on edelleen, niin olethan vikapalveluumme yhteydessä.

Voit jättää vikailmoituksen palvelupyyntölomakkeella tai soittamalla vikapalveluun 0206 90101, ma-pe 8-20, la 9-16.30.