Skip to main content

Paperilaskun muuttumisesta 1.1.2017 maksulliseksi, asiakastiedote

  • November 23, 2016
  • 1 kommentti
  • 18 katselukertaa

Postista tuli asiakastiedote, jossa kerrotaan paperilaskun muuttumisesta maksulliseksi. Tiedotteen mukaan paperilaskun hinta nyt 0€ kpl ja 1.1. alkaen 2,90€ kpl.

 

Mitä tämä nyt tarkoittaa? Eikö Soneran paperilaskut muuttuneet maksullisiksi jo monta vuotta sitten ja se maksaa tuon 2,90€ kpl? Silloin muutin laskun sähköpostilaskuksi.

 

Kun tässä viitataan paperilaskujen epäekologisuuteen ja kehoitetaan vaihtamaan maksuttomaan E-laskuun, niin eihän tämä sitä voi tarkoittaa, että sähköpostilasku muuttuisi maksulliseksi.

1 kommentti

MiaSL
Ex-telialainen
  • Ex-telialainen
  • November 23, 2016

Ei missään nimessä tarkoita sitä, että sähköinen lasku olisi muuttumassa maksulliseksi. Meiltä on nyt lähtenyt paperilaskun hinnanmuutosviestintää virheellisesti osalle niistäkin asiakkaista, joilla on ollut jo käytössään sähköinen lasku, pahoittelut tästä!

Yritin täällä pinnistellä muistiani, että mitkä paperilaskut olisivat olleet vielä tuon 0e, onkohan lankapuhelinlaskuilla ollut vielä maksuton paperilasku, ei ainakaan tule muita vaihtoehtoja nopeasti mieleen.