Skip to main content

Digiturvallisuus ja tietoturva ovat meille kaikille tärkeitä aiheita. Jotta voimme kehittää palveluitamme, haluamme ymmärtää paremmin, minkälaisia tietoturvahaasteita kohtaat arjessasi ja mikä huolestuttaa sinua eniten.

Löydät alta linkin kyselyyn, jossa keskitymme erityisesti digiturvallisuuteen ja tietomurtoihin, mutta haluamme myös kuulla mahdollisia kokemuksiasi ja huoliasi lasten netin ja sosiaalisen median käytöstä.

Vastaaminen vie vain muutaman minuutin, ja se tehdään nimettömänä. Voit vastata kyselyyn, riippumatta oletko Yhteisön jäsen tai et. Kysely on avoinna 8.5.2025 asti.

Toivomme, että mahdollisimman moni osallistuu kyselyyn ja jakaa omat kokemuksensa ja näkemyksensä. Yhdessä voimme tehdä netistä turvallisemman paikan meille kaikille, joten anna äänesi kuuluviin.

Kiitos jo etukäteen osallistumisestasi ja ajastasi.

**Kysely on päättynyt ja linkki on poistettu**

 

Mitä tapahtuu seuraavaksi

 

Jatkamme aiheesta myöhemmin kehitysyhteisö Telia Hiomossa, jossa pääset näkemään suunnittelemiamme uudistuksia ja kommentoimaan niitä ennen muita. Lue lisää Hiomosta ja hae mukaan.

Kysely olikin tarkoitettu alaikäisille, mutta ei ollut ensimmäinen kerta kun valehtelen ikäni. 😀 Mies 65+


Kysely olikin tarkoitettu alaikäisille, mutta ei ollut ensimmäinen kerta kun valehtelen ikäni. 😀 Mies 65+

Äh, anteeksi. Meillä kävi tuossa pieni moka, vaikka koitettiin syynätä kaikki kuntoon ennen julkaisua. Muokkasin kyselyn nyt tuolta osin kuntoon. Kiitos, kun kerroit 😊


Kysely on nyt sulkeutunut. Kiitos valtavasti kaikille vastanneille 😊

Jatkoa on tosiaan luvassa Hiomon puolella. Jos et ole vielä mukana ja haluaisit päästä näkemään ja vaikuttamaan jatkokehitykseen niin lue lisää Hiomosta ja liity mukaan.


Vastaa