28-10-2019 19:58
Tuo mainittu jakso ja sen tiedot näkyvät Telia TV:n HBO ohjelmakirjastossa mutta ei tapahdu mitään kun laittaa, tai siis yrittää laittaa toiston päälle. Apple TV:n puolella lataus pallukka pyörii kun yrittää mennä sarja sivuille ja iPadin Telia TV:n puolella näkyy jakson tiedot mutta ei suostu toistamaan.
Voisiko joku vilkaista mikä mättää?
Ratkaistu! Siirry kohtaan Ratkaisu.
28-10-2019 23:29
Kokeilin ja lähti toistamaan.
29-10-2019 08:39
@Sampppa kirjoitti:Tuo mainittu jakso ja sen tiedot näkyvät Telia TV:n HBO ohjelmakirjastossa mutta ei tapahdu mitään kun laittaa, tai siis yrittää laittaa toiston päälle. Apple TV:n puolella lataus pallukka pyörii kun yrittää mennä sarja sivuille ja iPadin Telia TV:n puolella näkyy jakson tiedot mutta ei suostu toistamaan.
Voisiko joku vilkaista mikä mättää?
Tarkistitko, että Apple Tv:ssä on uusin päivitys käytössä? Tämä viittaisi siihen. Siinä voisi kokeilla myös Telia Tv-sovelluksen uudelleen asentamista. Näillä toimenpiteillä pitäisi lähteä toimimaan.
29-10-2019 13:00
Eilen kun testailin kyllä muita ohjelmia pystyin toistamaan HBO-tarjonnasta joten se Applen päivitys ei varmaan ollut syynä.
No oli miten oli, nyt on päivitetty softa ja 10. jaksokin toistuu normaalisti.
29-10-2019 13:30
@Sampppa kirjoitti:No oli miten oli, nyt on päivitetty softa ja 10. jaksokin toistuu normaalisti.
Loistava homma! Luultavasti taustalla on ollut tuo päivitys vaikka se ei ole vaikuttanutkaan muihin ohjelmiin. Hyvä, että tilanne saatiin kuntoon näinkin nopeasti.