Ei tunnu onnistuvan. Eli pistoke pois seinästä pari minuuttia -> seinään takasin ja info-näppäintä painelemaan, ei tule sitä valikkoa, josta resetointi tehdään. Sellainen sininen pieni ruutu ilmestyy, jonka saa pois aina joka toisella info-näppäimen painalluksella, taustalla näkyy koti tv latauspalkit ja koti tv käynnistyy normaalisti.
-tämä pieni ruutu sisältää: system information: model serial; numb mac; address ip; addres jne
-Sain tämän uuden digiboxin kun vikapalvelu ei ole onnistunut löytämään vikaa tallenteiden katseluongelmaan, tuohon vanhaan malliin tein resetoinnin n. 20 kertaa, mutta tätä ei nähtävästi pysty resetoimaan ??
-Enihau, en usko tuon varsinaisen ongelman nyt kuitenkaan johtuvan tosta boxista(on se sitten mahdollista resetoida tai ei) Siis ongelmana on, että subin ohjelmatallenteita ei voi katsoa, antaa virheilmoituksen(käynnistämässäsi ohjelmassa on ongelma, kaikki muut kanavat pystyy katsomaan...) Vikapalvelussa annettiin ymmärtää, että ko ongelmaa ei muilla käyttäjillä ole, tähän sitä kai on uskominen?
Onko minulla nyt oikeus saada jonkinlainen alennus tästä koti tv-palvelusta, kun tämä toimii kohdallani vain osittain? :)
Vastaa
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.