Avaan uudelleen vanhan keskustelun kun kerran jo arkistoitu.
Monilla varmasti ongelmia mm. Inteno DG301AL ongelmien vuoksi ja kun on Sonera Viihde niin siitä aika hankala luopua (nelosportin siltaus ja oma reititin sen perälle ei oikein ole järkevä ratkaisu). Sonerahan ei tue muita kuin omia palvelureitittimiä, mutta olen ainakin todennut että on aika yksinkertaista saada toimimaan muillakin laitteilla.
Eli olen itse testannut ja koonnut ohjeita miten saisi Sonera Viihteen toimimaan muilla kuin Soneran omilla palvelureitittimillä. Muidenkin kannattaa jakaa kokemuksia omista laitteista :D
http://helenius.dy.fi/taisto/index.php/Sonera_Viihde_IPTV_asetukset
Kuten tossa alempaa Soneran asiakaspalvelija ilmoittaa, kaikki tehdään tietenkin omalla vastuulla. Tässä kyllä ei aiheutu haittaa omille laitteille jos tekee ohjeeni mukaisesti.
Sonera Viihde muulla kuin Soneran palvelureitittimellä
Vastaa
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.