Moi,
voiko koti-tv:tä saada toimimaan siltaavan portin 4 kautta?
Ilmeisesti ei, koska kokeilin ihan suoraankin siitä 4 portista Motorolan boksia niin ei enää kotitv toiminut. Käynnistyy kyllä ja valikoihin pääsee, mutta ei näy kuvaa ja guidessa ei mitään ohjelmatietoja.
Minun olisi tarkoitus ottaa käyttöön Buffalo whr-600d reititin tuon siltaavan portin kautta, mutta se pitäisi saada samaan nettipistokkeeseen kuin missä Motorolan boksi on kiinni. Muut ratkaisut tekee piuhojen vetämisestä kämpässä käytännössä mahdottomia. (Minulla on tarpeen vetää pari langallista yhteyttä tuosta Buffalon reitittimestä eteenpäin).
Toimisiko kaapelinjakaja esim.
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/ ... RRWidgetID
Jos vedän tuohon Thomsonin reitittimestä 1 portin ja 4 portin. Toisessa päässä sama jakaja josta vedän toisen pihan Motorolaan (1 portti) ja toisen Buffalon reitittimeen (4 portti). Toimiiko?
Tarkennuksena vielä että tuo Thomson on asunnon jakokaapissa. Eli kaapelin jakajalta menee siellä kohtaan X ja tulee olohuoneen seinän pistokkeesta x ulos.
Liittymä on valokuitu.
Vastaa
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.