Skip to main content

Battlefield 3 Probleema.

  • 11. joulukuuta 2014
  • 5 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Sain juuri sonera viihdepaketin jossa tuli 100/10 soneran netti ja Thomson TG789VN modeemi. Aina pelatessani kyseista peliä minulle tulee jossain vaiheessa peliä Connection Timed out.Miksi aina käy näin? Ei näin ennen tapahtunut Welhon netillä?Mitä minun pitäisi tehdä että nettiyhteyteni toimisi hyvin BF3 kanssa? :( Apuva..

5 kommenttia

  • 0 kommenttia
  • 6. kesäkuuta 2012
Hei Tatuzka

Voi olla että Battlefield 3 vaatii porttiohjauksia. Thomson TG789vn porttiohjauksista on keskusteltu mm. tässä kestjussa: viewtopic.php?f=104&t=8061. Toivottavasti tästä on apua!

  • 0 kommenttia
  • 8. kesäkuuta 2012
kokeile ottaa Upnp pois päältä, jostain sysstä tämä aiheuttaa ongelmia BF3sen kanssa. Löytyy Game & application sharing osastosta muistaakseni.

  • 0 kommenttia
  • 7. syyskuuta 2012
Hei minula on olut samanlaistaongelmaa heti pelin hankinnasta alkaen joka otta todella hermoon sillä uusin koneeni vain että saisin BF3 toimimaan asialisesti. Jostain syystä lennän pelistä pihale yhteyde takia, taitaa olla juuri tuota timed out, en muista juuri tarkkaa syytä mutta yhteyttä on kaluttu moneen kertaan ja suuri ihmetys on tässä se että käytinkö 800€ konen uusimisen ja viellä 50€ pelin hankintaan turhaan vai onko kyseistä yhteys ongelmaa mahdollista selvittää???

  • 0 kommenttia
  • 8. syyskuuta 2012
SSDP ja UPnP wintoosan serviceseistä pois päältä niin johan toimii. UPnP pois päältä myös modeemista.

Tässä vielä ohjeet videon muodossa http://www.youtube.com/watch?v=cvB6atPB ... re=related

  • 0 kommenttia
  • 10. syyskuuta 2012
Hei Elpezo ja Paapattaja,

Kiitos Elpezo hyvästä vinkistä ja linkistä.

Toivottavasti Paapattaja saat tämän vinkin avulla ongelman ratkaistua.

Vastaa