Skip to main content

Resoluution muuttaminen


Viime kaudella oli jo puhetta että saisi itse valita lähetyksen bittiframen. Mihin tämä jäi? Minulle henk.koht. luvattiin asia. Kiitos jälleen ei mistään.

HannaSu
Telialainen
  • Telialainen
  • 15. syyskuuta 2019

Hei @figaro!

 

Kuvanlaadusta voit valita joko matalan tai automaattisen. Bittiframea ei voi valita, eikä sen mahdollistaminen nyt ainakaan lähitulevaisuudessa ole suunnitteilla, mutta välitettään toivetta eteenpäin!

  • Savumerkittäjä
  • 15. syyskuuta 2019

Kerroppas mistä vaihdan tuon laadun matalaan...tietokoneelta katselen pelejä teliateeveen kautta. Ei taida olla minkäänlaista mahdollisuutta.

 

 

Edit HannaSu: kuva upotettu tekstiin


HannaSu
Telialainen
  • Telialainen
  • 15. syyskuuta 2019
Windows 10 -koneella Edge-selaimella, IE11-selaimella tai Chrome-selaimella ei ole mahdollista valita kuvatarkkuutta. TeliaTV-sovelluksella, jonka voi ladata Windows 10 -koneeseen, on mahdollista valita kuvatarkkuus. Myös mobiililaitteisiin tai tabletteihin ladattavalla sovelluksella voi valita kuvatarkkuuden joko automaattiseksi tai matalaksi. :)

Vastaa