Hauskaa päivää!
Hankin alunperin sen ilmaisen liittymän, 2/2 Mb/s-nopeudella. Kuitenkin, käytettyäni noin 24/1 Mb/s-yhteyttä jo pitkät pätkät, moinen yhteys tuntui aikamoiselta shockilta hitauden suhteen.
Elämä kuitenkin pakotti minut taapertamaan kuin untuvikko, kunnes lopulta sitten sain taloudellisen kiemuraisuuden elämässäni sen verran suoraselkäistettyä, että saatoin vihdoinkin lärväyttää itselleni nopeamman nopeuden. Nostaminenhan oli mahdotonta aluksi, koska se ei onnistunut sitten yhtään mistään, mutta lopulta sitten oli pakko tyytyä vanhanaikaiseen ja arkaaiseen PUHELINlinjaan (tosin sentään Skypeä hyödyntäen), jotta nostaminen lopulta onnistui.
Nyt minulla on sitten iloisesti käytössä tämä 100/10 Mbit/s, mikä ei kuitenkaan tuottanutkaan niin paljon onnea, kuin olin etukäteen kuvitellut. Mutta niinhän se on lähes aina elämässä - mielikuvat ja kuvitellut kokemukset eivät koskaan vastaa todellisuutta. Kärsimys 2/2 Mb/s-nopeuden yhteydestä oli huimasti suurempi, kuin onnellisuus 100/10 Mb/s-yhteyden vuoksi. Mene ja tiedä, mutta sellaista se on.
Joka tapauksessa, hintahan on siis 19,90 euroa per kuukausi, mutta nyt koko nostojupakasta on kulunut jo noin puolitoista kuukautta, eikä MITÄÄN lasku näköistäkään ole lirvahtanut sähköpostiin (johon valitsin laskun tulevan). Lisäksi, laskuarkistossa ei ole pihaustakaan asiasta, tai edes pientä vihiä.
Niinpä kysymykseni kuuluu: Milloinkohan lasku meinaa pläjähtää, ja onko se tosiaan se 19,90, niinkuin sovittiin? Meinaan, ettei tässä nyt käy sitten niin, että aluksi ei mitään kuulu, ja sitten tulee joku takautuva jättilasku, joka saattaa erittäin herkät lompakkoni varantopuolen rakennelmat vararikkoon!
Voisiko joku hieman valaista asiaa ja rauhoittaa hippusen huolestunutta mieltäni? Kiitos.
Ja se lasku olisi kiva saada, myös. En ole vielä ensimmäistäkään laskua saanut, ja alkaa huolestuttaa (ei ole kiva saada 5 vuoden päästä takautuva 1200 euron lasku).
Tiedoista kiitollinen,
- Pixelnotation
P.S. Koetan saada aikaiseksi laittaa asiakasnumeroni foorumin tietoihin, tai jotain, jos osannen.
Vastaa
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.