Viihdepaketin kylkiäisenä tuli ilmeisesti urho totalia sun muuta plus tv pakettia mitä en tahdo jatkaa yhtään pitempään kuin on ilmaiseksi tarjolla, ja käsittääkseni itse olen silti velvoitettu nämä katkaisemaan vaikken olisi niitä alun alkaen tahtonutkaan.
Eli miten voin ne irtisanoa?
Tänään yritin mennä tätä: apua ongelmiin -> jätä viesti asiakaspalveluun -> palvelupyyntö -> tv-asiat -> irtisanominen.
Sekä:
Apua ongelmiin -> Lähetä viesti asiakaspalveluun -> Tv-asiat -> Kanavapakettien muutoksia
Molemmat sanovat aina samaa: "Pahoittelemme, mutta emme voi tarjota itsepalvelua tästä asiasta. Voit varata sinulle sopivan ajan asiakaspalvelusta ja me soitamme sinulle, vaihtoehtoisesti voit soittaa asiakaspalveluun."
Noh, sitten yritin soittaa, mutta en todellakaan aio jonottaa yli puoltaa tuntia ja maksaa siitä lystistä ties mitä. Miksi netissä tarjoatte noita polkuja jos niistä ei ole mitään hyötyä kun pitäisi joka tapauksessa soittaa?
Eli miten saan nyt asap lopetettua nämä turhat kanavapaketit?
Vastaa
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.