Sain tunnusvahvistuksen Sonera Tv:tä varten 16.11.2010 ja Sonera Tv:n digiboksi ja modeemi tulivat 19.11.2010 Kytkin laitteet ja boksi latasi ohjelmat ongelmitta! mutta kun tuli sisäänkirjautumisen aika niin saamani tunnukset eivät toimikkaan.?? No ajattelin että eiköhän tuo viimeistään maanantaina ala toimimaan mutta ei.. Vikapalveluun soitettuani kertoivat että postin pitää toimittaa kuittaamani repaleinen lappu Soneralle takaisin että tietävät minun vastaan ottaneen kyseiset laitteet.
Kysyisinkin että mitenköhän kauan tuo lappu kiertelee maailmaa ennen kun se soneran rattaissa loksahtaa oikeaan loveen ja aktivoi tunnukseni?
Miksei Sonera ole maininnut mitään käyttäjä tunnuksien aktivoinnista ja sen kestosta?
Niin ei olisi tarvinnut kaivaa puhelinta ja alkaa soittamaan eri asiakaspalvelu numeroita läpi että mikä mättää?
Luulisi olevan Sonerallekkin helpompi ja tehokkaampi tapa ilmoittaa että saamat tunnukset eivät toimi heti kun ne helähtävät postiluukusta tai olla toimittamatta tunnuksia jotka eivät vielä toimi. Vai maksavatko sonera asiakaspalvelu soitot jotain ja soneran niistä saama voitto maksimoidaan. Onhan se hyvä tietysti työllistää ihmisiä näinkin mutta pidemmällä kaavalla ei taida toimia =)
Sonera Tv:n käyttäjä tunnukset
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.