Skip to main content

Vkonlopun nettitallennukset pilalla!

  • December 11, 2014
  • 7 kommenttia
  • 0 katselukertaa

Nettitallennus ominaisuus tuli ja toimi nätisti muutaman päivän. Mutta nyt perjantain elokuvasta alkaen tallennukset pätkivät todella pahasti. Varsinkin lauantain (19.2.) tallennukset ovat täyttä kuraa, täydellisen pätkimisen muodossa. Vanhemmat tallennukset sen sijaan toimivat moitteetta. Onko nyt näin, että ne mitä vkonloppuna olen tallennukseen asettanut, on lopullisesti pilalle mennyttä? Harmittaa erittäin paljon.

7 kommenttia

  • February 20, 2011
Itellä kanssa näköjään sama ongelma, eiliset tallennukset ei toimi. Voihan per.....

  • February 21, 2011
Minulla näkyivät ainakin kaikki eiliset (20.02.) tallennukset ihan hyvin. Aikaisempia tallennuksia ei olekaan.

  • February 21, 2011
itse kokeilin eilenkin mutta ei toimi, näkyy kyllä ohjelma listassa minkä on tallentanu mutta kun laittaa pyörimään niin edelleen jos sattuu jotain hetken näkymään niin pätkii! itellä linja on kuitenkin soneran kuitu 100/10.

  • February 21, 2011
Sama ongelma jatkui sunnuntain tallenteissa. Perjantai-aamun videot pelaa, kuten kaikki muutkin tv-palvelut.

  • February 21, 2011
Itse huomasin ainakin mtv3 katsomopalvelun putous ohjelmasta, että loppua kohden ääni ja kuva ei synkkaa. Ainakaan kun kelaa suoraan jonnekkin 40 minuutin paikkeille. En tiedä johtuuko sitten kelauksesta, vai onko ohjelma viallinen myös jos katsoisi alusta asti.

  • February 22, 2011
Näytti kaikki olevan tallessa ja pelittävän hienosti. Kiitoksia.

  • February 24, 2011
Jyväskylän alueella oli Koti TV:n verkkotallennusten näyttämisessä hieman ongelmaa, mutta häiriön aiheuttaja löytyi ja asia korjattiin kuntoon.